Dekorasyonda Dekoratif Yastık Kullanım Önerileri

  • ByPlazo
  • 2018-02-14
  • 1347 Okuma
  • 0 Yorum
Dekorasyonda Dekoratif Yastık Kullanım Önerileri

Dekoratif yastık ve kırlent bir evin dekorasyonu için en önemli detaylardan biridir. Ölçülü ve uygun biçimde kullanılan kırlent dekorasyonunuza çok farklı bir hava katar.FARKLI HAVA KATAR

Evinizin dekorasyonunu öne çıkaran en önemli objeler kuşkusuz küçük olarak gördüğümüz eşyalardır. Bu eşyalarla yaptığımız birkaç ufak dokunuş, dekorasyonunuza çok başka bir tarz katar. Dekoratif yastık ve kırlentler de koltuk takımıyla yapılan güzel kombinlerle harika bir görüntüyü ortaya çıkarıyor.

AŞIRIYA KAÇMAYIN

Üstelik dekoratif yastık ve kırlentler sadece salonda değil, yatak odası, genç odası, teras gibi mekanlarda da kullanılabilir. Dekorasyonunuzu kırlent detayları ile süslemek isterseniz dikkat etmeniz gereken bazı detaylar da vardır. Öncelikle her şeyde olduğu gibi fazla kullanım boğucu bir görüntüye neden olabilir.

FARKLI EBATLARDA KULLANIN

Bunu önlemek adına da dekoratif yastık ve kırlent sayısının en fazla 5 olması gerekir. Ayrıca kullanılan kırlent ve yastıklar karışık olarak büyük ve küçük ebatlara da sahip olabilir. Eğer kullanılacak olan koltuk geniş ve uzun ise aynı şekilde uzun ebatlarındaki kırlentler de kullanılabilir. Dileğe göre değişik şekillerdeki dekoratif yastık ve kırlentler de tercih edilebilir.

AYNI DESENLERİ DENEYEBİLİRSİNİZ

Dekorasyonunuzda kullanacağınız kırlent ve yastıkların renkleri koltuk takımıyla çok zıt renklerde olmamalıdır. Tercih edilen kumaşlar koltuklarla zıt olabilir. Perdeyle aynı desende olan kırlentler de dekorasyonunuz için güzel bir detay olabilir. Eğer evinizin dekorasyonunda desen ağırlıklı objeler varsa kırlentler düz olarak tercih edilmelidir.

DİZİLİMİ DE ÖNEMLİ

Klasik ve desensiz koltuk takımını kullanıyorsanız çiçekli bir kırlent deneyebilirsiniz. Diziliminde ise en arkada mutlaka büyük kırlentler olmalıdır. Onların önüne de küçük ebattaki kırlentler yerleştirilmeli. Kırlentlerin arasına konulan farklı ton ve desendeki dekoratif yastık da oluşturduğu asimetrik görünümle hoş bir hava katabilir.

Yorum yap